04 July 2009

Mr,Kitaro live performance

အင္မတန္မွနွစ္သက္တဲ့အနုပညာရွင္ၾကီးဂ်ပန္လူမ်ဳိး Mr,Kitaro ရဲ႕အေမရိကမွာတစ္ခ်ိန္တုန္းကလုပ္ခဲ့တဲ့
performance တစ္ခုကိုသူငယ္ခ်င္းေတြကိုလဲခံစားၾကည့္ေစခ်င္လို႔
ဘေလာ့မွာမွတ္တမ္းတင္ေဖာ္ျပလိုက္ပါတယ္။ Mr,Kitaro ကတပည့္ေပါင္းေထာင္ေသာင္းခ်ီ
ရွိတဲ့ဂ်ပန္အနုပညာတကၠသိုလ္တစ္ခုကေက်ာင္းအုပ္ၾကီးလဲျဖစ္ပါတယ္။
အနုပညာကိုေမြးကတည္းကရင္ခုန္ျပီးတစိုက္မတ္မတ္လုပ္ခဲ့မွုေၾကာင့္
မိန္းမေတာင္မယူခဲ့ျဖစ္ပဲယေန႔အထိလူပ်ဳိၾကီးဘ၀နဲ႔ပဲေနေနသူပါ။
ေအာက္ေဖာ္ျပပါဗီဒီယိုကေတာ့
From Kitaro's Live in America VHS video, recorded live at the Fox Theatre, Atlanta, Georgia on April 25, 1990.
ျဖစ္ပါတယ္....သူဟာဒီနွစ္ ၂၀၀၉ ထဲမွာလဲမေလးရွားက genting highland နဲ႔အိႏိၵယစတဲ့နိုင္ငံေတြမွာလဲ
ရွဴိးပြဲေတြျပဳလုပ္ေဖ်ာ္ေျဖသြားပါတယ္။အသက္ကေတာ့ၾကီးရင့္ေနပါျပီ


Birth Name:
Masanori Takahashi

Born:
Jan 1, 1953 in Toyohashi, Japan

Genres:
New Age Music, Electronic New Age Music, Ethnic Fusion New Age Music, Instrumental New Age Music

Decades Active:
1970's|1980's|1990's|2000's


0 comments :

Post a Comment

Related Posts with Thumbnails

international TVs

စိတ္၀င္စားစရာတီဗီြခ်ယ္နယ္လ္တစ္ခုခုမွာေတြ႔ရင္ အဲဒီတီဗီြအကြက္ေပၚကို Cursor ေလးတင္လိုက္တာနဲ႔ သတင္းအခ်က္အလက္ေခါင္းစဥ္ေလးထြက္လာပါလိမ့္မယ္။ ကလစ္လုပ္၇င္ေတာ့မူလအဲဒီတီဗီြခ်ယ္နယ္ဆိုက္ကတီဗီြကိုစကရင္မ္ ၾကီးနဲ႔သြားေရာက္ၾကည့္ရွဳလို႔ရပါျပီ။